Havayolu

Hava yolu Taşımacılığı;

İhracat ve ithalatçılar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm gönderenlerin eşyalarını en uygun zamanda en uygun yöntemle ulaştırılmasını sağlayan hizmetler bütünüdür. Havayolu eşya taşımacılığı diğer taşımacılık türlerine göre tarihsel gelişim süreci açısından daha yeni olmasına rağmen son yıllarda kullanım oranı giderek artan bir taşımacılık şekli haline gelmiştir.

Havayolu eşya taşımacılığında daha çok hacmi ve ağırlığı düşük fakat değeri yüksek olan eşyalar taşınmaktadır. Dünya ticaretinde ürün çeşitliliğin artmasına paralelinde, rekabetin şiddetlenmesi ve iş süreçlerinin hızlandırılması açısından uçağın bir taşıma aracı olarak sahip olduğu avantajlar daha fazla tercih edilmeye yol açmaktadır.

Havayolu taşımacılığının üstünlükleri; teslim süresinin kısa olması, dünya genelinde yayılmış havaalanı ağı varlığı, yüksek emniyet ve güvenlik, kargoların elleçleme ve yüklenilmesinde gösterilen özen ve diğer taşımacılık türlerine göre daha düşük sigorta primlerinin olmasıdır.

 

Faydaları;

İlgili hava yüklerinizin Master Awb ve House Awb detayları ile birlikte takibinin yapılabileceğiniz, konşimentolarınızın otomatik olarak sistemden yazdırılmasını ve müşterilerinize mail olarak atılmasını sağlayabileceğimiz bir yapı üzerinden ilerliyor olacağız.

Eawb gönderimlerinizi sistem üzerinden entegre olarak yapıyor olacaksınız. Ayrıca sektöründe profesyonel olan entegratör firmalar ile konşimento gönderimlerinizi minimuma çekmiş olacaksınız.

Tehlikeli madde bildirimlerinizi sistem üzerinden MSDS kayıdı yaparak otomatik ilerliyor olacağız.

Hava operasyon yüklerinizin ürünün hazırlanmasında alıcının nihai adresine teslimatına kadar an ve an takip ediyor olacaksınız.

Hava operasyon modülü ile entegre Control Tower sistemi sayesinde kargodaki yükünüzü nihai adrese geçen süreye kadar sistem üzerinden online takip ederek, müşteriye en hızlı bilgiyi en doğru şekilde vererek , müşteri memnuniyetinizi en üst seviyeye taşımış ve müşteri sadakatini sağlamış olacaksınız.

Hava operasyon evraklarını sistem üzerinden tek bir tuş ile istenilen tasarımlarla kullanıyor olacaksınız.

Havayolu firmalarının Cass raporlarını, tact tarifelerini, alış tarifelerini sistem üzerinden entegre kullanarak tekliflerinizi çok hızlı ve doğru şekilde müşterilerinize ileterek, rakipleriniz karşısında bir adım önde olacaksınız.

Kar zarar analizlerinizi yaparak proaktif reaksiyonlarınızı firmanız zarara uğramadan önceden analiz etme imkanına kavuşarak firmanızı ağır mali tablolar ile karşılaşmadan süreçlerinizi takip ediyor olacaksınız.

Back to top