16. Senemizi tamamladığımız şu zamanlarda, 2018 birçok bir firma için Dijitalleşme çalışmalarının yoğun olduğu bir sene oldu.  Dijital dönüşüm firmalar için geleneksel dönüşüm projelerinden çok daha zorlu ve başarının daha çok paydaşa bölündüğü bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Bu da doğru altyapılar sağlanmadığında projelerin başarı olasılığını düşürüyor. Bu dönüşümün şirketin tüm kademelerinde karşılık bulması başarının temel faktörüdür.

Xinerji Yazılım olarak dijitalleşme sürecinde iş ortaklarımızın yanında olmak, onların ihtiyaçlarına cevap vermek için yeni çözümlerimizi 2018 için kullanıma açtık. Dijitalleşme çağında artık tüm sistemlerin birbirleriyle iletişim halinde olması kaçınılmaz hale geldi. Biz bu dönemde sloganımızı “Connected Logistic” olarak belirledik. Yazılım kullanımının sadece bir TMS, WMS yada ERP sistemi olmadığının, tüm paydaşların ürettiği verinin kullanılmasının artık iş dünyasında kaçınılmaz olduğunu görüyoruz.  Bu değişime ayak uydurmak müşterilerimizi mutlu etmenin ve servis kalitesinin arttırmanın anahtarı. Yeni ürünlerimizin tanıtımını Kasım ayında düzenlenen Logitrans Fuarında yaptık ve hem yerli hem de yabancı şirketlerden oldukça olumlu tepkiler aldık.

Siz teknoloji üreten bir yazılım firması olarak bu dijitalleşme sürecinde iş ortaklarınıza nasıl avantajlar sağlıyorsunuz?

16 senedir, Lojistik sektöründeki 100 üzerinde iş ortağımıza sağladığımız çözümlerin çeşitliliğini bu dönemde arttırdık. TMS ve WMS ürünlerimize entegre çalışan mobil uygulamalar ile artık her noktadan veriyi sistem içine dahil ediyoruz. Örneğin; teslim ettiğimiz yüklerin bilgilerini, teslim evraklarını sürücülerimizin kullandığı mobil cihazlardan alabiliyoruz. Yoldaki bir aracımızın durumunu anlık olarak elimizdeki yeni siparişlere göre tekrar planlaya biliyoruz.  Sahadaki satış sorumlularından müşterinin durumunu anlık alıp, önceki toplantılardaki beklentileri online izleyip, iş planlarında yönlendirici oluyoruz.

Tek başına bu uygulamaları kullanmak istenilen sonuca ulaşmada yeterli olmayabilir. Kullanılan uygulamalardan, müşterilerden, iş ortaklarından gelen verilerin birleştirilip, anlamlı olarak raporlanacak ortamlara ihtiyaç var. Dijitalleşmenin en önemli adımlarından bir tanesi de bugüne kadar oluşturduğumuz verileri kullanılmasıdır. Bunun için de yenilikçi iş zekası uygulamaları artık iş hayatımızın önemli bir parçası olmaya başladı. Xinerji Yazılım olarak İş zekası süreçlerinde de iş ortaklarımıza analitik çözümler sağlayan oldukça tecrübeli ekibimizle 2018 yılında başarılı ve referans olacak projelere imza attık.

Değişimin sürekli olduğunu unutmadan, çalışanlarımıza her gün bu sürecin içinde olduklarını hissettirecek araçlar sunmak başarıya götüren adımlardan bir tanesidir.

Teknolojideki bu hızlı değişimi ve ilerlemeyi Xinerji Teknoloji olarak nasıl takip ediyorsunuz?

Teknoloji firması olarak üzerimizdeki sorumluluğu çok iyi biliyoruz. Bizim gelişmeleri takip etmek gibi bir şansımız yok! Bu gelişmelerin birkaç bölüm önünde olmalıyız. Buda ancak tecrübeli, dinamik ve çevik bir ekiple mümkün. Ekibimizin gelişimini, son teknolojileri kullanması ve sürekli yeniliklerin içinde olması sağlayacak şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz.

Robotik işlem otomasyonları, mikro servis mimarisi, mobil uygulamalar, ileri seviye entegrasyonlar ile çözümlerimizi çok yönlü hale getirdik.

Bu çalışmalarla; şirketlerin, yeni, daha hızlı çalışma biçimleri oluşturmalarını sağlayarak, dijital dönüşümün gerektirdiği daha hızlı karar alma ve davranış değişikliklerini mümkün kılacak altyapıları oluşturup, çalışılan tüm kanallarda daha yaratıcı çözümler üretmeye devam edeceğiz.Back to top